Wspomniane skrzyżowanie jest w zarządzie miasta (na odcinku od ul. Tamka do skrzyżowania z ul. Polną) i powiatu ( od skrzyżowania z ul. Polną do skrzyżowania z Al. Tysiąclecia). Na prośbę mieszkańców korzystających często z tego skrzyżowania, zwróciłam się więc do prezydenta Bolesławca z interpelacją o rozważenie budowy w tym miejscu ronda. 

Szanowny Panie Prezydencie,

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo pieszych oraz upłynnienie ruchu samochodowego, proszę o rozważenie budowy ronda na skrzyżowaniu ulic B. Chrobrego i Polnej. Rondo w tym miejscu jest wyjątkowo potrzebne, ponieważ skrzyżowanie sprawia kłopot kierowcom włączającym się do ruchu z ulicy Polnej (jadąc od strony ul. Cieszkowskiego). Mało bezpieczne są również przejścia dla pieszych zlokalizowane w tym miejscu.

Po uruchomieniu nowego budynku Komendy Powiatowej Policji przy skrzyżowaniu ulic Modłowej i Cieszkowskiego, będzie to zapewne również najkrótsza droga dla patroli jadących do centrum miasta, tym samym skrzyżowanie będzie się dodatkowo korkować. Powstałe w tym miejscu rondo ułatwi więc szybki, a co najważniejsze bezpieczny dojazd do centrum.

 

Z poważaniem Radna Rady Miasta Bolesławiec Iwona Bojko

link do interpelacji ▶️ http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl/public/get_file.php?id=218642

otrzymana odpowiedź od prezydenta  ▶️ http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl/public/get_file.php?id=218876

otrzymana odpowiedź od starosty ▶️ http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl/public/get_file.php?id=219192

Reasumując – prezydent odesłał do starosty, a ten uznał że realizacja zadania wymaga porozumienia z prezydentem!