O mnie

Od urodzenia jestem bolesławianką. Szczęśliwą mężatką i mamą dorosłego syna. Zawodowo i społecznie od ponad dwudziestu lat związana jestem z bolesławiecką kulturą, szczególnie jest mi bliski film i muzyka.

Wykształcenie:

Studia magisterskie – Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. 
Szkoła średnia – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze.

W Radzie Miasta, do której trafiłam po wyborach samorządowych 2018 chcę zajmować się kulturą i sprawami społecznymi. Zależy mi na powrocie do Bolesławca ważnych dla mieszkańców miasta i promujących Bolesławiec inicjatyw, m.in. Festiwalu Blues nad Bobrem czy autorskiego projektu – Gliniady. Pragnę zadbać o stworzenie warunków sprzyjających współpracy, komunikacji i pobudzeniu aktywności obywatelskiej w tym obszarze. Zbudowanie systemu wsparcia i otaczania opieką merytoryczną lokalnych inicjatyw i działań kulturalnych. W wyborach wielokrotnie powtarzałam i nadal uważam, że Kultura powinna łączyć, nie dzielić.

Moje doświadczenia zawodowe:

Od 1996 roku pracuję w Bolesławieckim Ośrodku Kultury, a w nim byłam m.in. pomysłodawczynią i współkoordynatorką ogólnopolskiej imprezy muzycznej „Rock Blok w BOK”

W latach 2004 – 2010 byłam kierownikiem działu impresariatu i promocji BOK, a w latach 2010 – 2015 zastępcą dyrektora BOK – MCC. Jednocześnie w latach 2003 – 2015  byłam szefem programowym Kina Forum. W tym czasie odpowiadałam m.in. za:

  • koordynację imprez masowych, koncertów, spektakli, prowadzenie kina; 
  • założenie Dyskusyjnego Klubu Filmowego ‘dkfbok’ (działającego od 2007 r. do dziś), nagrodzonego statuetką dla Najlepszego DKF-u w Polsce ’2011, prestiżową nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina; 
  • organizację festiwali filmowych: „Twarze dużego ekranu”, „Festiwal Kina OFF”;
  • koordynację programu edukacyjnego Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (realizowany od 2007 r. do dziś); 

Na zaproszenie PFDKF we wrześniu 2013 r, zasiadałam w jury Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych podczas 38.Festiwalu Filmowego w Gdyni;  Od listopada 2015 roku w BOK – MCC pracuję na stanowisku instruktora – specjalisty ds. artystycznych i odpowiadam m.in. za współpracę ze stowarzyszeniami a także aplikację, realizację i rozliczanie projektów kulturalnych w ramach programów grantowych. Od maja 2021 ponownie odpowiadam za programowanie kina Forum.

Od 21 listopada 2018 jestem Radną VIII kadencji Rady Miasta Bolesławiec.

Od 2022 roku jestem zastępcą Przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Instytucji Kultury w Powiecie Bolesławieckim. W grudniu 2022 roku zostałam wybrana do władz Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KINA Polskie, zostając jego wiceprezeską.