O mnie

Od urodzenia jestem bolesławianką. Szczęśliwą mężatką i mamą dorosłego syna. Zawodowo i społecznie od ponad dwudziestu lat związana jestem z bolesławiecką kulturą, szczególnie jest mi bliski film i muzyka.

Wykształcenie:

Studia magisterskie – Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. 
Szkoła średnia – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze.

W Radzie Miasta, do której trafiłam po wyborach samorządowych 2018 chcę zajmować się kulturą i sprawami społecznymi. Zależy mi na powrocie do Bolesławca ważnych dla mieszkańców miasta i promujących Bolesławiec inicjatyw, m.in. Festiwalu Blues nad Bobrem czy autorskiego projektu – Gliniady. Pragnę zadbać o stworzenie warunków sprzyjających współpracy, komunikacji i pobudzeniu aktywności obywatelskiej w tym obszarze. Zbudowanie systemu wsparcia i otaczania opieką merytoryczną lokalnych inicjatyw i działań kulturalnych. W wyborach wielokrotnie powtarzałam i nadal uważam, że Kultura powinna łączyć, nie dzielić.

Moje doświadczenia zawodowe:

Od 1996 roku pracuję w Bolesławieckim Ośrodku Kultury, a w nim:

  • byłam pomysłodawczynią i współkoordynatorką ogólnopolskiej imprezy muzycznej „Rock Blok w BOK”

W latach 2004 – 2010 byłam kierownikiem działu impresariatu i promocji BOK, a w latach 2010 – 2015 zastępcą dyrektora BOK – MCC. Jednocześnie w latach 2003 – 2015  byłam szefem programowym Kina Forum. W tym czasie odpowiadałam m.in. za:

  • koordynację imprez masowych, koncertów, spektakli, prowadzenie kina; 
  • założenie Dyskusyjnego Klubu Filmowego ‘dkfbok’ (działającego od 2007 r. do dziś), nagrodzonego statuetką dla Najlepszego DKF-u w Polsce ’2011, prestiżową nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina; 
  • organizację festiwali filmowych: „Twarze dużego ekranu”, „Festiwal Kina OFF”;
  • koordynację programu edukacyjnego Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (realizowany od 2007 r. do dziś); 

Na zaproszenie PFDKF we wrześniu 2013 r, zasiadałam w jury Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych podczas 38.Festiwalu Filmowego w Gdyni; 

Od listopada 2015 roku w BOK – MCC pracuję na stanowisku instruktora – specjalisty ds. artystycznych i odpowiadam m.in. za współpracę ze stowarzyszeniami a także aplikację, realizację i rozliczanie projektów kulturalnych w ramach programów grantowych. Od maja 2021 ponownie odpowiadam za programowanie kina Forum.

Od 21 listopada 2018 jestem Radną VIII kadencji Rady Miasta Bolesławiec.

W grudniu 2022 roku zostałam wybrana do władz Zarządu Stowarzyszenia KINA Polskie, zostając jego wiceprezeską.