Miejskie planty, pełne pięknej roślinności, wśród której chętnie odpoczywają mieszkańcy i spacerują turyści są reprezentacyjną częścią miasta, ale spacerując po nich widać również zaniedbane wyposażenie …

.
Przedstawiam treść interpelacji, którą złożyłam w dniu dzisiejszym:

Szanowny Panie Prezydencie,

               Zwracam się z prośbą o zwrócenie uwagi na zniszczone kosze zamontowane wokół stawu na miejskich plantach. Kosze wymagają remontu a niektóre wymiany, natomiast ławki pomalowania. Proszę o interwencję w tej sprawie.

               Miejskie planty, pełne pięknej roślinności, wśród której chętnie odpoczywają mieszkańcy i spacerują turyści są reprezentacyjną częścią miasta. Ten wizerunek psują zniszczone, rdzewiejące kosze na śmieci.

               Proszę również o rozważenie zakupu elektronicznego automatu z karmą dla kaczek i ustawienie go przy Miejskim Stawie. Dzięki temu, kaczki i łabędzie karmione będą przez przechodniów nie chlebem, a specjalnym pokarmem dla ptaków. O postawienie takiego „kaczkomatu” przy Stawie Miejskim apeluje Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Klekusiowo prowadząc od wielu tygodni zbiórkę poprzez portal ratujemyzwierzaki.pl.

Z poważaniem

Radna Rady Miasta Bolesławiec Iwona Bojko