Po 26 dniach otrzymałam odpowiedź odnośnie interpelacji dotyczącej ustawienia na podwórkach koszy na śmieci, przeznaczonych na psie odchody… Wynika z niej, że wychodząc z psem, musimy pamiętać o zabraniu kluczy do śmietnika, bo o stosownych pojemnikach mowy nie ma!  

Do tematu powrócimy wiosną.

Treść mojej interpelacji:

W imieniu mieszkańców ulic Słowackiego, Żwirki i Wigury, Chrobrego, proszę o interwencję i ustawienie na podwórkach koszy na śmieci – przeznaczonych na psie odchody. Właściciele zwierząt na forum internetowym piszą tak:Nie ma ich nigdzie, ani przy klatkach, ani sporadycznie ustawionych przy chodniku. Podczas spaceru z psem i pozbieraniu tego, co wydali (…) nie ma gdzie wyrzucić”.

O problemie mówiono i pisano już wielokrotnie, zwracając uwagę właścicielom na dbanie o porządek. W 2015 roku na zlecenie MZGM-u powstał nawet film, który ma skłaniać bolesławian do sprzątania psich kup. Przez strażników miejskich przeprowadzane były wielokrotnie pogadanki w szkołach na temat obowiązku sprzątania po swoich pupilach. Jednak to nie przyniesie żadnego skutku, jeśli nie będzie odpowiedniej ilości koszy na terenie naszego miasta.

Poniżej zamieszczam otrzymaną odpowiedź w tej sprawie: