Chyba wszyscy wiemy, że sadzenie drzew jest najskuteczniejszą i najtańszą strategią w walce ze zmianami klimatu, o której w ostatnich miesiącach mówi się tak wiele.  Jednak jak zauważył jeden z mieszkańców naszego miasta, w Bolesławcu te posadzone znikają. Na jego prośbę, złożyłam dziś interpelację o treści:

 

Szanowny Panie Prezydencie,

           Wzdłuż ul. Komuny Paryskiej wiosną tego roku zostały posadzone nowe drzewa. W ostatnich dniach kilka z nich zniknęło. Na prośbę mieszkańca naszego Miasta, zaniepokojonego takim stanem proszę o odpowiedź na pytania:

  1. Czy skontrolowano zapis monitoringu z tego miejsca, celem ustalenia sprawców?
  2. Czy było to działanie np. wandali, czy celowe usunięcie przez jeden z miejskich zakładów? Jeśli tak, jakie były podstawy takiego działania?
  3.  Kto decyduje o nasadzeniach w mieście i  jaka jest fachowa wiedza podejmującego decyzję na temat nasadzeń? 
  4. Czy prowadzone nasadzenia są zgodne z Programem ochrony środowiska dla miasta Bolesławiec na lata 2014-2017 z uwzględnieniem lat 2018-2021?
  5. Jakie koszty miasto poniosło na zakup, posadzenie, pielęgnację i kolejne operacje z tymi sadzonkami?
  6. Czy istnieje możliwość kolejnych nasadzeń, wyżej wzdłuż ul. Podgórnej (na zielonym skwerze – obok Parku Handlowego „Stara Mleczarnia”?

         

Z poważaniem

Radna Rady Miasta Bolesławiec Iwona Bojko

➡️ komentarz do sprawy Tadeusza Łasicy – pasjonata historii i miłośnika przyrody  https://bobrzanie.pl/2019/10/23/zielona-szkola-wiceprezydenta/