Cykliczne spotkania z piękną, często mało znaną kulturą Starego Śląska, planuje zorganizować jesienią tego roku Zespół Pieśni i Tańca “Ziemi Bolesławieckiej”, a czy nas na nie zaprosi, zależy od nas samych!  Wystartowali bowiem w konkursie o grant akcji “Decydujesz, Pomagamy”, przeszli pierwszy etap, a teraz liczą na nasze głosy.

Jak piszą –  My już znamy folklor miejsca w którym mieszkamy. A wy znacie?  Cykliczne spotkania przybliżą Wam bogactwo kultury w tańcu, piosenkach i strojach Starego Śląska. W ramach działań odbędą się spotkania dla Was z tańcem, haftem, strojem i piosenką. Idea nasza wynika z braku szerszych wiadomości o ludowej kulturze Starego Śląska i adresowana jest do Was, tych którzy tu żyją i mieszkają.

Wesprzyjmy i zagłosujmy na Stowarzyszenie Kulturalne Miasto w Mieście. Głosować można tylko w dniach 14 czerwca – 14 lipca 2019 w Bolesławcu, przy Al. Tysiąclecia 49. Można to zrobić w bardzo prosty sposób. Za dokonane zakupy otrzymamy żeton uprawniający do umieszczenia go w specjalnej urnie zlokalizowanej tuż przy wyjściu ze sklepu. Wystarczy wrzucić i już!

Organizatorem VI akcji “Decydujesz, Pomagamy” polegającej na wspieraniu inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności jest sieć TESCO w partnerstwie z Fundacją Tesco Dzieciom oraz Instytutem Badań i Innowacji Społecznych Stocznia.

Foto za zgodą zespołu pochodzi ze strony  https://zpit.weebly.com